ADRESARO DE RETE ATINGEBLAJ ESPERANTISTOJ KAJ ESPERANTO-ORGANIZOJ

Posted on in Politica e lingue 8 vedi

E-Retadresaro (gxidatigita 01-12-96)

#============================================================================#

# #

# ADRESARO DE RETE ATINGEBLAJ ESPERANTISTOJ KAJ ESPERANTO-ORGANIZOJ #

# #

# – iniciato: Philippe BERIZZI (organizoj) kaj Martin WEICHERT (individuoj) #

# – administrado: Derk EDERVEEN derk@saluton.iaf.nl, Fidonet 2:283/323.7 #

# #

# SENDU KOREKTOJN KAJ ALDONOJN! RAPORTU NEFUNKCIANTAJN RETADRESOJN! #

# Bonvolu faciligi mian laboron, kaj uzu la aligxilojn el tiu cxi Adresaro. #

# #

# Dato de lasta sxangxo: 01-12-96 forigu malnovan version! #

# 1216 adresoj de 933 personoj el 61 landoj kun 37 retaj delegitoj #

# 169 hejmpagxoj, 253 landaj/lokaj organizoj/gazetoj, kaj 51 internaciaj #

# #

# Por privataj, ne komercaj celoj. Por faciligi rektan kontakton, ne por #

# grandskala dissendado. Libere pludonebla al cxiu interesita samlingvano. #

# Por certigxi ke cxiu konsentis pri publikigo de nomo kaj retadresoj, #

# kaj por eviti tajperarojn, cxiu devas MEM sendi mesagxon al mi. #

# #

#============================================================================#

Enhavo:

0. Enkonduko

1. Lauxlanda listo de retadresoj de Esperanto-parolantoj,

kaj de landaj aux lokaj rete atingeblaj Esperanto-organizoj

2. Listo de rete atingeblaj internaciaj Esperanto-organizoj

3. Listo de akireblecoj de la Adresaro

4. Aligxiloj ekzemplaj

TTT-aligxilo http://www.cs.chalmers.se/~martinw/esperanto/aligxo/

5. Statistikajxoj

0. Enkonduko

Tiu cxi Adresaro celas faciligi *rektan* komunikadon inter Esperantistoj

kaj Esperanto-organizoj. Homoj konsentis pri publikigo *nur pro tio*!

BONVOLU DO NE UZI GXIN POR SENDI MESAGXON AL `CXIUJ’. Por tio, sendu

mesagxon al adreso esperanto-l@netcom.com kaj 99% de la personoj

en tiu cxi listo ricevos gxin.

Cxe multaj landonomoj aperas ‘Retaj Delegitoj’ ($), kiuj povas respondi

demandojn pri la reto, kaj eble konsili pri akiro de retadreso en tiu lando.

Speciale por tiu lasta grupo aperas ankaux paperposxta adreso kaj telefono,

do ne hezitu distribui cxi tiun Adresaron ekster la reto. Se vi havas

demandojn pri la reto en via lando, kontaktu ilin! Se vi volas farigxi

Reta Delegito en via lando, kontaktu min!

Multaj personoj en tiu cxi listo devas PAGI POR CXIU RICEVITA BITOKO, kaj/aux

traktas retposxton per malrapida modemligo. Kelkaj ecx pagas pli ol 300

guldenoj por ricevo de dosiero de megabajto. Bonvolu do uzi la adresojn

prudente. Ne dissendu cirkulerojn sen antauxa konsento, kaj sendu nur

malgrandan mesagxeton, se vi kontaktas iun unuafoje. Gxenerale, tio ekzemplevalidas por sendado al aux ene de Fidonet. Cxe adresoj por kiuj tio aparte

gravas, aperas `(NUR ETAJ MESAGXOJ)’.

Se iu retano havas plurajn adresojn, mi kutime donas cxi tie plurajn (++),

cxar laux mia sperto ofte sendado al iu adreso misfunkcias.

La adresoj aperas nur en la individua listo. Se vi volas kontakti

Esperanto-organizon, sercxu la nomon de la menciita kontaktpersono en

la individua listo. La familiaj nomoj aperas majuskle.

La mallongigojn inter krampoj, kiel (.at), (.uk), … mi uzas

cxi tie NUR por indiki la LANDON sub kiu la persono estas listigita.

La efektiva retadreso tamen povas havi alian sufikson, kiel ekz-e

aux konto@masxino.loko.edu.

Eblas intersxangxi mesagxojn inter Internet kaj Fidonet, kvankam tio

povas foje dauxri kelkajn tagojn. Por sendi de Internet al Fidonet, sendu

al la adreso kiu finigxas per ‘fidonet.org’. Sendu malgrandajn mesagxojn!

Por sendi de Fidonet al Internet, sendu la mesagxon al la plej proksima

UUCP-pordego, ekz-e al 2:281/10. La adresato estu UUCP. La unua linio de la

mesagxo enhavu la Internet-adreson (sen la ”!), ekz-e:

To: derk@saluton.iaf.nl

Poste, lasu malplenan linion, kaj ektajpu la mesagxon.

Klarigo pri la signoj:

+: konsentis pri publikigo de sia nomo (++: kromaj adresoj)

?: ne respondis / ne konfirmis

*: neatingebla / ne funkcias

$: reta delegito ($$: dauxrigo)

1. Lauxlanda listo

Argentino (.ar), Auxstralio (.au), Auxstrio (.at), Bahrajno (.bh), Belgio (.be), Bharato (.in), Bjelorusio (.by), Bosnio kaj Hercegovino (.ba), Brazilo (.br), Britio (.uk), Bulgario (.bg), Cxehxio (.cz), Cxilio (.cl), Cxinio (.cn), Danio (.dk), Estonio (.ee), Finnlando (.fi), Francio (.fr), Germanio (.de), Hispanio (.es), Hongkongo (.hk), Hungario (.hu), Indonezio (.id), Irano (.ir), Irlando (.ie), Islando (.is), Israelo (.il), Italio (.it), Japanio (.jp), Kanado (.ca), Katalunio (.es), Kolombio (.co), Koreio (.kr), Kostariko (.cr), Kroatio (.hr), Latvio (.lv), Litovio (.lt), Luksemburgio (.lu), Meksikio (.mx), Nederlando (.nl), Nordirlando (.uk), Norvegio (.no), Nov-Zelando (.nz), Panamo (.pa), Pollando (.pl), Portugalio (.pt), Rumanio (.ro), Rusio (.su), Serbio (.yu), Singapuro (.sg), Slovakio (.sk), Slovenio (.si), Sudafriko (.za), Svedio (.se), Svisio (.ch), Tagxikio (.tj), Tajvano (.tw), Ukrainio (.ua), Usono (.us), Uzbekio (.uz), Venezuelo (.ve),

– Argentino (.ar)

+ Daniel Alberto COTARELO GARCIA dacg@iml.sicoar.com

+ Pablo LEON opleon@overnet.com.ar (privata adreso)

++Pablo LEON dyccom@ibm.net (laboreja adreso)

– Auxstralio (.au)$ Nick Stavros NICHOLAS, 17 Renowden St., Cheltenham VIC., Australia 3192

$$T: (+61 3) 9 583 6221

+ Alan BISHOP Alan.Bishop@education.monash.edu.au

+ Jennifer BISHOP esperanto@education.monash.edu.au

+ Brian CURRIE brianc@acslink.net.au

+ Nicole ELSE-GILOTEAUX nicole@healey.com.au

+ Mark HAYWARD mark.hayward@nrma.com.au

+ Nick Stavros NICHOLAS nsn@speech.language.unimelb.edu.au

++Nick Stavros NICHOLAS http://www.cs.mu.oz.au/~nsn/nick-esp.html

+ David POULSON D.Poulson@cowan.edu.au

++David POULSON http://www.geocities.com/wallstreet/1916

+ Alan TURVEY alant@magna.com.au

+ Joseph VOROS joe@intra.net.au

+ Bernd WECHNER B.Wechner@aitec.edu.au

++Bernd WECHNER http://www.aitec.edu.au/~bwechner

AEA (Auxstralia Esperanto-Asocio):

auxstralia cxefdelegito de UEA: Brian CURRIE

instruisto en Korespondkursa Servo: David POULSON

redaktoro de novajxletero "Your ESPERANTO Bulletin": David POULSON

JAGE:

sekretario: Nick Stavros NICHOLAS

EKPAROLI (Esperanto Kiel Propedeutiko Al Rapidigo de Orientlingvo-Instruado):

peranto: Jennifer BISHOP

– Auxstrio (.at)

+ Martin B"AHR http://www.archlab.tuwien.ac.at/~mbaehr/

+ Katinjo FETES-TOSEGI info@rai.ping.at (temlinio ‘Esperanto-Redakcio’)

+ Dunja KNAPP knapp@aimp.una.ac.at (regule kontaktas kun Kroatio)

+ Axel LEITNER h9250888@obelix.wu-wien.ac.at

+ Hans Michael MAITZEN maitzen@avia1.una.ac.at

++Hans Michael MAITZEN maitzen@astro1.ast.univie.ac.at

+ Herbert MAYER mayer@grill.onb.ac.at

+ Vanja RADOVANOVIC searado@sea.ericsson.se (regule kontaktas kun Kroatio)

+ Andreas SCHLAPSI 94psi039@fhpost.fhwn.ac.at

+ Behnam TABATABAI tab@piis05.joanneum.ac.at

+ Bengt-Arne WICKSTR"OM k230370@edvz.uni-linz.ac.at

++Bengt-Arne WICKSTR"OM k230370@alijku11.bitnet

++Bengt-Arne WICKSTR"OM wick@wiwi.hu-berlin.de

AEJ (Auxstria Esperanto-Junularo):

peranto: Axel LEITNER

Radio Austria Internacia Esperanto Redakcio:

redaktoro: Katinjo FETES-TOSEGI

Internacia Esperanto-Muzeo:

peranto: Herbert MAYER

– Bahrajno (.bh)

+ Wa’el AL-MAHDI gulfgc@batelco.com.bh

– Belgio (.be)

$ Paul PEERAERTS, Frankrijklei 140, B-2000 Antwerpen,

$$T: (03) 2343400, F: (03) 2335433

+ Marcel AERTS Marcel.Aerts@p39.f120.n292.z2.fidonet.org (Fidonet 2:292/120.39)

? Jorge CAMACHO camacho@knooppunt.be

**Jorge CAMACHO camacho@naar.knooppunt.be

+ Albert CLAESEN Albert.Claesen@p35.f120.n292.z2.fidonet.org (Fidonet 2:292/120.35) + Peter COPPENS peco@glo.be

+ Helena COPPENS-GEERAERT peco@glo.be

+ Stefaan COTTENIER Stefaan.Cottenier@fys.kuleuven.ac.be

+ Bart DEMEYERE meyereb@rsd.bel.alcatel.be

* Jorg DE MULDER jdemulde@zorro.ruca.ua.ac.be

+ Linda DE SCHEPPER esperanto_kariljono@glo.be (temlinio ‘L.DE SCHEPPER’!)

+ Patrick DE SCHEPPER esperanto_kariljono@glo.be

+ Roger DE SCHEPPER esperanto_kariljono@glo.be (temlinio ‘R.DE SCHEPPER’!)

+ Claude GLADY cglady@arcadis.be

+ Jef GERAERTS Jef.Geraerts@p49.f120.n292.z2.fidonet.org (Fidonet 2:292/120.49)

+ Jean-Marie JACQUES jmjsenlime@tornado.be

+ Frans MEUL 100545.2453@compuserve.com

+ Johan van NOTEN johanvn@tornado.be

+ Yves NEVELSTEEN yvesn@glo.be

+ Paul PEERAERTS fel@knooppunt.be (preferata)

++Paul PEERAERTS 100272.1601@compuserve.com

+ Jos’e Augusto PINTO DE SOUSA 101507.2322@compuserve.com

++Jos’e Augusto PINTO DE SOUSA Jose.PintoDeSousa@GSC5.CONSILIUM.belgacom.be

+ Roland ROTSAERT rotsaert@knooppunt.be

+ Andre STAES staes@knooppunt.be

+ Monique VEREECKEN esperanto_kariljono@glo.be (temlinio ‘M.VEREECKEN’!)

FEL (Flandra Esperanto-Ligo):

hejmpagxo: FEL http://www.knooppunt.be/~fel/

peranto: Paul PEERAERTS

FLEJA (Flandra Esperantista Junulara Organizo):

prezidanto: Jorg DE MULDER

vicprezidanto: Bart DEMEYERE

Jen (Jongeren Esperanto-Nieuws, gazeto de FLEJA kaj NEJ):

peranto: Paul PEERAERTS

Esperanto-Biblioteko "Fondajxo Vanbiervliet" en Kortrijk:

peranto: Roland ROTSAERT

Areo PNT.ESPERANTO en POINT-NET:

moderatoro: Albert CLAESEN (900:3289/101.35)

kunmoderatoro: Marcel AERTS (900:3289/101.39)

membro: Jef GERAERTS (900:3289/101.49)

Brusela Grupo:

peranto: Claude GLADY

Esperanto klubo Hasselt:

prezidanto: Marcel AERTS

kasisto: Albert CLAESEN

Limburga Esperanto Ligo:

sekretario: Jef GERAERTS

kasisto: Albert CLAESEN

VEG (Verviersa Esperanto Grupo):

sekretario: Jean-Marie JACQUES

EGW (Esperanto Groep WILRIJK):

peranto, libroservo: Patrick DE SCHEPPER

– Bharato (.in)

$ A. Giridhar RAO, IMEP, ICRISAT, Patancheru 502 324, Bharato,

$$T: +91 40 596161 petu 2257, F: +91 40 241239

+ A. Giridhar RAO A.Giridhar@cgnet.com

– Bjelorusio (.by)

+ Mihail SHELESTOV shlst@todes.minsk.by Spektanto (loka jxurnalo):

peranto: Mihail SHELESTOV

– Bosnio kaj Hercegovino (.ba)

+ Samir RIBIC S.Ribic@zamir-sa.ztn.apc.org

– Brazilo (.br)

$ James Rezende PITON, Av. Joao B. M. do Canto, 257/J2, BR-13031-210, Campinas

$$T/F: +55 192 32 1212

+ Alcyr Guedes de ALMEIDA Alcyreli@infocad.com.br

+ Carlos Alberto ALVES PEREIRA casadainformatica@networld.com.br

+ Carlos Alberto ANDRADE Carlos.Andrade@microclub.com.br

+ David BIANCHINI kultura@turing.unicamp.br

+ B. Egon BREITENBACH rsf2738@procergs.com.br

+ Francisco Ant^onio Cavalcanti CAMPOS tony@persocom.com.br

+ Gastao Vitor CASPER casper@openlink.com.br

++Gastao Vitor CASPER Gastao.Casper@gryphon.ax.apc.org.br

++Gastao Vitor CASPER GV.Casper@bbs.centroin.com.br

+ Leonardo Couto CHUERI leo@sr1.uerj.br

+ Ivan E. COLLING ivan@inep.ufsc.br

+ Benedito DE PAULA bdepaula@dialdata.com.br

+ Guilherme Gustavo DO VALLE dovalle@brasilnet.com.br

+ Antonio Carlos ESSADO acessado@francanet.com.br

+ Wagner Luis Teodoro de FARIAS Wagner.Farias@bbs.centroin.com.br

++Wagner Luis Teodoro de FARIAS Wagner.Farias@centroin.com.br

++Wagner Luis Teodoro de FARIAS Wagner.Farias@mtec.com.br

++Wagner Luis Teodoro de FARIAS wagfar@mtec.com.br

+ Carlos Alberto FERREIRA SILVA karlos@tropical.com.br

+ Jeanete Cruz FERREIRA SILVA karlos@tropical.com.br

+ Caio Carlos Cruz FERREIRA SILVA karlos@tropical.com.br

+ Bruno Carlos Cruz FERREIRA SILVA karlos@tropical.com.br

+ Marcus Tulio de Almeida FLORES tuliof@joinnet.com.br

+ Josi Francisco FURTADO furtado@microdata.mdnet.com.br

+ Juscelino da Silva GAMA espero@ime.unicamp.br

+ Jason GONCALVES DE LIMA jason@globalnet.com.br

+ Cyro Barbosa LIMA cyrolima@microclub.com.br

+ Jos’e Joaquin LUNAZZI lunazzi@turing.unicamp.br

++Jos’e Joaquin LUNAZZI lunazzi@ifi.unicamp.br

? Paulo Rodrigo Monteiro de Barros MAGALHAES pauloma@dcc.unicamp.br

+ Jos’e M’ario MARQUES josmar@digi.com.br

+ Marcelo Monteiro MARTINS martins@copa.rio.com.br (komencanto)

+ Josenilton Passos do NASCIMENTO esperanto@provider.com.br

+ Nelson Teixeira Pinto NELSON nelson@ciclone.com.br

++Nelson Teixeira Pinto NELSON http://www.ciclone.com.br

+ Saulo de Tarso F. NETTO FERREIRA NETTO saulo@mtec.com.br

+ Joao Bruno de OLIVEIRA brunojb@dialnet.com.br

+ Francisco Mattos de OLIVEIRA bel@brnet.com.br

+ Filipe de Moraes PAIVA fmpaiva@obsn.on.br

++Filipe de Moraes PAIVA fmpaiva@on.br

++Filipe de Moraes PAIVA http://www.cbpf.br/~fmpaiva/

+ Nelson Teixeira PINTO nelson@ciclone.com.br

+ James Rezende PITON james@correionet.com.br (preferata)

++James Rezende PITON james@lnls.br

+ Roberto RESENDE Roberto.Resende%f19.n1261.z12@rbt.plug-in.com.br

+ Helio Jaques ROCHA-PINTO helio@iag.usp.ansp.br (preferata) ++Helio Jaques ROCHA-PINTO helio@vax.iagusp.usp.br

++Helio Jaques ROCHA-PINTO helio%iagusp@brfapesp.bitnet

++Helio Jaques ROCHA-PINTO helio%iagusp@fpsp.fapesp.br

+ Luiz C. RUSILO lcrusilo@usp.br

+ Adonis Marcelo SALIBA SILVA adonis@originet.com.br

++Adonis Marcelo SALIBA SILVA adonis@net.ipen.br

+ Daniel de Oliveira SANTOS dosantos@correionet.com.br (preferata)

+ Luiz Carlos SCHANUEL schanuel@compuland.com.br

+ Roberto Fausto da SILVA rfausto@planetarium.com.br

+ Josi Rodrigues da SILVA NETO neto@netwaybbs.com.br

+ Henrique SOLON u020000@cpu0001.prodeb.gov.br

++Henrique SOLON solon@cpu0001.prodeb.gov.br

+ Fabio J. Brandt de SOUZA brandt@vortex.ufrgs.br

+ Marco Antonio F. TEIXEIRA teixeira@cfh.ufsc.br

+ Pekim TENORIO VAZ vazpekim@amazon.com.br

+ Jose Carlos Goncalves VIEIRA jcarlos@persocom.com.br

+ Claudio Max ZAINA cmax@cpqd.br (preferata)

++Claudio Max ZAINA prdesenv@cpqd.br

Brazila Esperanto-Ligo:

vicprezidanto: Francisco Mattos de OLIVEIRA

Brazila Esperantista Junulara Organizo – Campinas:

prezidanto, UEA-delegito junularaj aferoj: Daniel de Oliveira SANTOS

vic-prezidanto: Claudio Max ZAINA

dua kasisto, UEA-vicdelegito: James Rezende PITON

Kultura Centro de Esperanto – Campinas

retadreso: KCE kultura@turing.unicamp.br

hejmpagxo: KCE http://www.aleph.com.br/kce

prezidanto, UEA-delegito: David BIANCHINI

vicprezidanto: Claudio Max ZAINA

unua sekretario: Daniel de Oliveira SANTOS

delegito pri scienca aferoj: Jos’e Joaquin LUNAZZI

Associacao Paulista de Esperanto (sxtata organizajxo en Sao Paulo):

peranto: Adonis Marcelo SALIBA SILVA

Kultura Fondajxo Simpozio:

sekretario: Marco Antonio F. TEIXEIRA

Kvin Pinta Stelo E-Grupo:

gvidanto, delegito de UEA: Cyro Barbosa LIMA

AERJ (Associacao de Esperanto do Rio de Janeiro):

peranto: Leonardo Couto CHUERI

PEG (Pirituba Esperanto-Grupo):

unua sekretario: Nelson Teixeira Pinto NELSON

Unicamp Esperanto-Grupo:

peranto: Juscelino da Silva GAMA

TEK (Taubate Esperanto-Klubo):

prezidanto: Alcyr Guedes de ALMEIDA

DEG (Disvastiga Esperanto-Grupo):

peranto: Roberto Fausto da SILVA

– Britio (.uk)

$ Duncan THOMSON, 85 Duward Avenue, Glasgow G41 3UG, Skotlando, Britio.

[en enlanda retposxto, uzu renversitan adreson, ekz-e uzanto@uk.ac.cam.phx]

[vidu ankaux Nordirlando]

+ Hossein BAGHERZADEH RAFSANJANI hrafsanj@fmg.bt.co.uk

+ Agneau BELANYEK 100663.545@compuserve.com

+ Michael BROWN mb36@phx.cam.ac.uk (nur funkcias ene de Britio) + Alex BUNKENBURG bunkenba@dcs.gla.ac.uk

+ Michael CAIN michael@pinzaone.demon.co.uk

+ David CURTIS curtis@enterprise.net

+ S. Rik DALTON 100023.762@compuserve.com

+ Simon DAVIES zarbi@gazebo.win-uk.net

+ Kevin P. DONNELLY yfcw14@castle.ed.ac.uk

+ Chris EDMANS C.Edmans@napier.ac.uk

+ Ian FANTOM ian@mintex.demon.co.uk

+ Rolf FANTOM rolf@mintex.demon.co.uk

+ Alan GOULD alan@agolincs.demon.co.uk

+ Edmund GRIMLEY EVANS Edmund.Grimley-Evans@cl.cam.ac.uk

++Edmund GRIMLEY EVANS http://www.cl.cam.ac.uk/users/etg10/

+ Paul GUBBINS 100103.3317@compuserve.com

++Paul GUBBINS P.Gubbins@mod-lang.salford.ac.uk

++Paul GUBBINS http://ourworld.compuserve.com/homepages/PGubbins/

+ Damien HALL D.J.Hall@lse.ac.uk

+ Martin HOWARD araneajo@gn.apc.org

+ Alan IWI Alan.Iwi@physics.oxford.ac.uk

+ Jonathan JONES jones@bioch.ox.ac.uk

++Jonathan JONES jajones@sable.ox.ac.uk

++Jonathan JONES jones@pauli.cchem.berkeley.edu

+ Karina KEHLET Karina_Kehlet@esperanto.net

+ Ben LAST benl@mojo.europe.dg.com

++Ben LAST ben_last@dge.ceo.dg.com

+ Nikola MARKARIAN li31nm@surrey.ac.uk (validas trimestre, gxis majo 1997)

+ John MEDWAY jmedway@cix.compulink.co.uk

+ Lawrence MEE lorensmi@gn.apc.org

+ Martin MORRIS martin@ri.ac.uk

++Martin MORRIS uccammo@ucl.ac.uk

++Miguel NAVARRO M.Navarro@ic.ac.uk (vidu ankaux .es)

+ Mark PALLEN M.Pallen@ic.ac.uk

++Mark PALLEN mpallen@hgmp.mrc.ac.uk

++Mark PALLEN mbpln@seqnet.dl.ac.uk

+ Antony RAWLINSON antony@cix.compulink.co.uk

++Antony RAWLINSON files@ant.cix.co.uk (por dosieroj)

++Antony RAWLINSON http://www.cix.co.uk/~ant/

+ Hugh P. REID H.Reid@bell.ac.uk

+ Mark RISON rison@hep.phy.cam.ac.uk

++Mark RISON rison@cernvm.cern.ch

+ Paul ROBERTS flipper@spuddy.mew.co.uk

+ Ed ROBERTSON 100144.1473@compuserve.com

+ Marcos Adolfo SALAS marcos@ship.soton.ac.uk

+ Darren SAUNDERS ehu96dps@reading.ac.uk

+ Michael SEATON 101525.3666@compuserve.com

+ Stephen SILVER sas%bmtech.uucp@uunet.uu.net

++Stephen SILVER sas@bmtech.uucp

+ Roy SIMMONS rokeby@globalnet.co.uk

+ Gwenda SUTTON lancelot@voyager.co.nz

+ Ralph SUTTON lancelot@voyager.co.nz

+ Duncan THOMSON duncan@medc.paisley.ac.uk

++Duncan THOMSON http://www.medc.paisley.ac.uk/~duncan/eo/

+ Andrea UBBIALI au@hpl.hp.com

++Andrea UBBIALI au@hplb.hpl.hp.com

+ Krys UNGAR krys@parnaso.demon.co.uk

+ Rosalind WALTER rosalind@esplond.demon.co.uk + John C. WELLS wells@phonetics.ucl.ac.uk

++John C. WELLS uclyjcw@ucl.ac.uk

++John C. WELLS http://www.phon.ucl.ac.uk/home/wells/home

EAB (Esperanto-Asocio de Britio):

vicprezidanto: Geoffrey GREATREX (.ca)

organizanto de "Fonduso Grupo Kvin": Ian FANTOM

konsilanto: David CURTIS

JEB (Junularo Esperantista Brita):

prez




0 Commenti

Ancora non ci sono commenti
Lasciane uno tu per primo!
You need or account to post comment.